Przejdź do treści
Strona główna » Alfabet hebrajski: więcej niż litery

Alfabet hebrajski: więcej niż litery

  W ramach Europejskich Dni Kultury Żydowskiej organizowanych przez Taube Center for Jewish Life & Learning, zapraszamy na na bezpłatne wydarzenie online prowadzone przez Klub Hebrajski.

  Nagranie ze spoktania:

  O wydarzeniu: Alfabet hebrajski jest nieodłącznym elementem kultury żydowskiej i ma kluczowe znaczenie dla rozumienia i przekazywania wiary oraz tradycji. Ten wyjątkowy system pisma ma głębokie znaczenie nie tylko w sferze komunikacji pisemnej, ale również jako nośnik duchowej i kulturowej mądrości.

  Podczas spotkania „Alfabet hebrajski: więcej niż litery – kultura i historia”, przyjrzymy się nie tylko technicznej stronie alfabetu, ale także zrozumiemy, jak głęboko wpłynął on na kształtowanie tożsamości, wierzeń i wartości żydowskich na przestrzeni wieków.

  Koszt: wydarzenie bezpłatne.

  Żeby uczestniczyć w spotkaniu nie trzeba wcześniej znać hebrajskiego. Wszystko będzie wytłumaczone podczas prezentacji.

  Szczegóły: Wydarzenie odbędzie się 24.09.2023 o 17:00 na platformie Google Meets. Link do spotkania będzie przesłany drogą mailową do zapisanych uczestników. Spotkanie potrwa około 60 min.

  Typ wydarzenia: Spotkanie będzie się składać z prezentacji wraz z sesją Q&A.

  Prowadzący: Spotkanie prowadzi Paweł Chról – doświadczony lektor i tłumacz hebrajskiego, judaista, założyciel platformy Klub Hebrajski, która od lat edukuje o językach, religii i kulturze żydowskiej na social mediach. Więcej o Klubie Hebrajskim: www.klubhebrajski.pl / Instagram / FB / Tiktok

  alfabet hebrajski
  Chcesz być na bieżąco?
  Zapis się do newslettera, żeby otrzymywać informacje o kursach i nowych materiałach!

  Chcesz zacząć uczyć się z nami? Sprawdź ofertę naszych kursów języka hebrajskiego!

  Zapisz się do newslettera!
  Otrzymaj darmowe materiały i informacje o nowych kursach.